“ אמנות איננה מילוי צורך קיים, אלא יצירה של צורך חדש. העולם לא נזקק לסימפוניה החמישית של בטהובן עד שהוא יצר אותה. כעת, לא נוכל לחיות בלעדיה. ”

ׁׁׁ(לואיס קאן)

מה אנו מציעים ?

Build for Good הינה תכנית מקוונת המשלבת 'בית חרושת לרעיונות' ותכנית האצה (אקסלרטור), כאשר שני אלו ארוזים היטב לתוך סדנה יישומית בת 4 מפגשים הפרוסים על פני שבועיים בלבד. בסדנה ניישם מתודולוגיה של עיבוד רעיון למוצר הנוגעת למעגל החיים השלם שלו. בסופו נסייע לכם לצאת עם אפיון מוצר קונקרטי שניתן למימוש מהיר ועם הבנה ראשונית של הלקוחות הממשלתיים הפוטנציאליים

מהיכן הגיע הרעיון לפתח את סדנת Build for Good?

  • אנו חיים בעידן מאד תחרותי, האתגר הגדול ביותר הוא להרוויח את הקשב כדי שמשקיע האימפקט /הגורם הממשלתי ישמע על המוצר/שירות החדש שלך

  • לכולנו יש נטייה להתפזר, עבודה שיטתית ומתודולוגית תעזור לך להתמקד ולהיות חד ביצירת הערך שניתן להביא לעולם הציבורי

  • כי זו הסדנה היחידה בארץ המצליחה בפרק זמן קצר לשלב בין ידע מתודולוגי חדשני של פיתוח סטרטאפים עם שילוב אוריינטציה למגזר הציבורי

  • כי המצרך הכי מבוקש ליזמים הוא בהירות ותכנית עבודה אפקטיבית – ועל זה בדיוק באנו לעבוד ב- Build for Good

תכני הסדנה

מפגש 1 – 'לזקק רעיון ייחודי'- רעיונאות ובידול

לא כל הרעיונות נולדו שווים. חלקם טובים, חלקם טובים פחות. במפגש זה נעסוק במימוש טכניקות רעיונאות לגיבוש רעיון למוצר מבודל. נבין מהו רעיון ״טוב״, באילו קריטריונים הוא עומד ואיך עושים תהליך מתודי כדי להמציא רעיון חדש. נתרגל מתודות אלו ונסיים את המפגש עם רעיון מוכן למימוש.

  

מפגש 2 – 'לבנות מוצר בר-קיימא' – בחירת מודל עסקי

כל תכנית או מוצר מתבססת על מודל פיננסי של הכנסות והוצאות. התאמת מודל נכון לרעיון מוצרי מבטיחה את הצלחתו בשוק. במפגש זה נבין מהם סוגי המודלים העיסקיים הקיימים, נתרגל בניית מודל עיסקי למוצר, נשקול שיקולי עלות מול ערוצי תזרים מזומנים ונבנה תמחור ראשוני למוצר.

 

מפגש 3 – 'לתכנן מוצר לעולם משתנה' – עקרונות ושיטות בתכנון אג'ילי

במפגש זה נלמד על מתודולוגיית Agile למימוש מהיר ויעיל של רעיון במציאות. המתודולוגיה בעיקרה עוסקת בתכנון רק כפי הנדרש ומימוש בשטח כפי שאפשר על מנת למצות את הלמידה, לעשות טעויות וללמוד מהצלחות שאפשר לשכפל למחרת. נתכנן את שלב ה-MVP, נתמודד עם שינויים (Pivoting) וניישם את גישת ה-lean לתהליך אישי וממוקד.

 

 מפגש 4 – 'לעלות למגרש ולהבקיע' – טכניקות לשיווק ומכירות

במפגש ניישם פרקטיקות שיווק ומכירות הלכה למעשה. נבין כיצד ניתן לבנות מוניטין למוצר, מהם הקשיים והאתגרים איתם מתמודדים יזמים בתחומים אלו, נבנה תשתית למשפך לידים, נדבר על סיטואציות מכירה ונסייע לכם בגיבוש תובנות יישומיות למינוף המיזם שלכם קדימה

 

חבילת ליווי אישי

 • פגישת ייעוץ אישית עם אחד ממנחי הסדנה (60 דק' בתצורה מקוונת)
 • מיקרו-ייעוץ דרך פלטפורמת הוואטצאפ – 30 דק' למשתתף

לנו יש את המפה – צאו איתנו לדרך!

למי הסדנה מתאימה ?

 • מנהלים בארגונים חברתיים / יזמים חברתיים

 • יזמים עסקיים המחפשים לעבוד עם המגזר הציבורי

 • אנשי/נשות רשויות מקומיות

 • נציגי קרנות פילנתרופיות

דני גלושנקוב

יועץ בכיר בDNAidea

עוסק באסטרטגיה ופיתוח עסקי בעשור האחרון הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי. בהיותו עצמאי, דני מתמחה ביזמות אישית, בניית שירותים ומוצרים חדשים והקמת אופרציות משלב הרעיון לשלב מכירות.
בעברו היה דירקטור פיתוח עסקי בחממה הטכנולוגית של אלביט מערכות, שם ניהל את השקעות החברה בסטראטאפים בשלבים המוקדמים. לפני זה, ניהל את תקציב מערכת ההשכלה הגבוהה באגף התקציבים במשרד האוצר, שם קידם מספר רפורמות מרכזיות בתחום זה, ביניהן התכנית הרב שנתית למערכת ההשכלה הגבוהה בהיקף של 8 מיליארד ש״ח.
לדני רשת קשרים אישית ענפה בממשלה (דגש על משרד האוצר) ובסקטור הפרטי (בתאגידים גדולים ובמגוון סטארטאפים קטנים), הוא שימש בעבר ומשמש היום כדירקטור ויו״ר במס' חברות סטארטאפ וקרנות דו-לאומיות.
דני הוא בוגר תואר שני בפילוסופיה של המדעים מ-UCL (זוכה פרס Chevening), ובוגר תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה מהאונ׳ העברית

אברהם אסבן

מנכ"ל ומייסד DNAidea

מנכ"ל ומייסד DNAIDEA, בעל ניסיון של מעל עשור בתחומי היזמות הציבורית ושיתופי פעולה רב-מגזריים. אברהם היה המנכ"ל-מייסד של 'הקרן לחברה האזרחית' (חל"צ), סמנכ"ל המכללה למדינאות, מנהל תחום תהליכי שיתוף ב'שיתופים', ממונה אסטרטגיה ושיווק במטה לפיתוח אזורי במשרד התמ"ת (כלכלה) ומנחה עמיתים בכירים בארגון 'מעוז'. מרצה למדיניות ציבורית ושלטון מקומי באוניברסיטה הפתוחה וחוקר מדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה ומרכז דדו בצה"ל

מה אומרים עלינו ?

"הכרתי את דני ואבי דרך האב החברתי של עיריית חיפה בתוכנית שמלווה יזמים צעירים. בתוכנית הם עזרו לי למקד את הכיוון של המיזם שלי, הבנתי היכן להשקיע את המשאבים המועטים שיש לי. כיצד להכיר גופים אשר יסייעו לי בפיתוח המיזם ובזכות הליווי שלהם גיליתי יצירתיות , חשיבה חדשנית ומיצוי מיטבי של האופציות הקיימות לי לקידום המיזם. גם בתקופת אי הוודאות של הקורנה בזכות הליווי החשיבה וההכוונה המדוייקת הצלחתי לקדם לפתח ולהתקדם בצורה מצויינת למרות החששות שליו אותי בתקופה מאתגרת זו. בזכות התמיכה ההכוונה והליווי הצלחתי עם המיזם"

אושרת אוסטר-וינקלרמנהלת מיזם בתחום הקהילות

"ככל שהתקדמנו בתכנית המוצר של דני ואבי הבנו שאנחנו ברי מזל, ושהגענו לתכנית שהיא הנכונה ביותר עבורנו ברגע הנוכחי שלנו כעסק טכנולוגי. השילוב של היכולות, הרקעים ועולמות התוכן השונים של המנחים יצרו קשת רחבה במיוחד של חוזקות ותובנות עומק, רובן ככולן רלוונטיות מאוד לעשיה העסקית שלנו. הערך של התכנית עבורנו התגלה כבר במפגשים הראשונים, ומאמינים שימשיך להתגלות ולגדול גם בטווח הארוך"

רועי גולןמייסד Sofi

"דני ואבי בתוכנית sprint עזרו לנו להתמקד ולחשוב מחוץ לקופסא באופן מקצועי רהוט ובכלל גורם לך לחוש שיש למי לפנות להתייעץ ולמצוא תשובות אחרות ממה שחשבת , השרותיות והיכולת להרגיש מהם את הרצון העז להצלחתך גורמים לך לשאוף גבוה ולמנף את המשימות לעשייה והצלחות. תודה על הזכות שבחרתם בי לתוכנית וזה אכן הספרינט הקריטי ומצוין שהוא איתכם"

יוסי פרץמנהל מועדון גלישה לאנשים עם מוגבלויות

"DNAidea מביאים איתם ידע רב ומקצועי שנצבר בעבודה רבת שנים מאחורי הקלעים בעבודה בממשלה.
ממליצה ליזמים אשר מעוניינים בשיתוף פעולה עם גורמי ממשלה או ליזמים אשר רואים בגופים ממשלתיים לקוח פוטנציאלי של המיזם שלהם"

לוטם סגלמנהלת קהילת #הכוורת - ההאב החברתי של ישראל

"ב DNAidea משלבים בין שני עולמות שונים בעלי מנגנוני הפעלה מנוגדים. העולם הציבורי ה'כבד' בהתנהלותו ובפיתוח רעיונות ועולם ההייטק התזזיתי בו אתה חייב לפעול מהר ובדיוק רב כדי להיות רלוונטי. אבי ודני עם הידע הרב והעדכני שלהם בשני העולמות מאפשרים גם לאנשי המגזר הציבור לאמץ את הכלים המהירים המדויקים של העולם העסקי כבר היום"

יואל רוביןמנהל היחידה האזורית לפיתוח כלכלי באשכול רשויות נגב מזרחי

“I have worked with Avi and his team at DNAIdea for almost a year to build an Israeli framework for my UK based start-up. They are a pleasure to work with and bring genuine expertise, efficiency, excitement and ideas. We could not have built what we have without them.”

Benji SilverstoneCo-Founder at Urbix

שאלות נפוצות

מה עושים ב Build for Good?

בונים תכנית מוצר שניתן להוציאה אל הפועל במהירות וביעילות. נוכל לוודא שהרעיון שהגינו הוא רעיון טוב, שיש שוק למוצר עצמו ושניתן לבנות מודל עיסקי קונקרטי למוצר.

האם Build for Good רלוונטי גם למי שמגיע עם מוצר שאינו טכנולוגי ?

בוודאי. מוצר הוא מוצר בין עם הוא מבודל טכנולוגית או שלא. כל מוצר נמכר בשוק יעד ומייצר ערך משמעותי ללקוח.

האם אתם תמשיכו ללוות אותי לאחר מכן לבניית תכנית עסקית ?

אנחנו היחידים בישראל שמציעים פלטפורמת מיקרו ייעוץ במהלך הסדנה. מי שמעוניין יוכל להמשיך להשתמש בכלי הזה לאחר סיום הסדנה בתשלום נפרד

האם תוכלו לעזור לי לאתר משקיעים או גופים ממשלתיים ?

בהחלט. נוכל להכווין באופן ראשוני לסוג הנכון של המשקיעים/רוכשים עבור המוצר הספציפי. בהמשך הדרך ניתן יהיה לקבל שירות ליווי למיפוי משקיעים/גופים ממשלתיים והכנת חומרים מתאימים