מיפוי שיטתי של כלל הפעילויות הציבוריות המושקעות באזורי הפעילות של הארגון שלך, תוך שימוש מיטבי בפלטפורמות מידע ממשלתיות ואזרחיות והנגשת המידע לטובת קבלת החלטות.

קצת רקע

לאור המגמה המתגברת של שקיפות בפעילות הציבורית הממשלתית והאזרחית, מקורות מידע ממשלתיים שעד לא מזמן היו 'שמורים במערכת' ולא נגישים לציבור נפתחו, ומידע רב ומשמעותי על פעילות הממשלה והחברה האזרחית נמצא כיום חשוף לציבור. יחד עם זאת, מרבית הארגונים עדיין אינם מכירים את כלל הפלטפורמות הקיימות או שהשימוש בהם הוא דל ומינורי, ללא הבנה מספקת של חשיבות המידע והפוטנציאל שלו לקידום מטרות הארגון.  לואקום הזה אנו נכנסים; אנו מנגישים את הכלים דרכם ניתן להגיע לאותו מידע, ממפים ומארגנים את המידע הרלוונטי לפעילות של כל ארגון בהתאם לצרכיו, ויוצרים בסיס ידע משמעותי המוצג בצורה בהירה ואפקטיבית.

GovMap- מה אנו עושים?

GOVmap הוא מוצר מידענות מבוסס מקורות מידע ממשלתיים ואזרחיים גלויים, הממפה באופן שיטתי את כלל הפעילויות הציבוריות המושקעות באזורי הפעילות של ארגון או תחום מסוים. מטרתו העיקרית היא להנגיש מידע לטובת קבלת החלטות מיידיות ועתידיות, ולהוות בסיס ידע ייחודי לתהליך חשיבה מערכתי בהתאם לעקרונות האסטרטגיים של הארגון. הדו"ח ממפה, בין היתר, את המדיניות הממשלתית הנוגעת לתחום הפעילות הספציפי של ארגון החל מהמגמות המרכזיות בעבודת הממשלה, עבור בתקציבים המופנים ליישום אותה מדיניות ועד למיפוי השחקנים הפועלים בסביבת הארגון בדגש על הממשק שלהם מול ועם הממשלה.

מהי הייחודיות של GOVMAP?

 • מודולאריות –  המוצרים של GOVmap יכולים לעמוד בפני עצמם ולשרת את הארגון לצרכים מידיים (יצירת שיתופי פעולה עם גורמי ממשל וחברה אזרחית / מדידת השפעה / גיוס משאבים וכו'), או להוות חלק בסיסי וראשוני בתוך תהליך חשיבה אסטרטגי לגבי מטרות הארגון וכיווני פעולה חדשים ונוספים.
 • ורסטיליות- מצד אחד, המידע המונגש רלוונטי לכלל המלכ"רים והמיזמים החברתיים וכן לגופים עסקיים הפועלים בהקשרים חברתיים וציבוריים. מצד שני, תתי מוצרים מגוונים המותאמים לצרכים השונים וליכולות הכלכליות של כל ארגון או מיזם.
 • גיבוש ידע ארגוניבשונה ממידענות קלאסית, GOVmap אינו מציג מידע בלבד אלא מגבש תובנות משמעותיות על שדה הפעילות מתוך ראייה כוללת, ומעניק בסיס ידע הכרחי וייחודי לכל פעילות עתידית של הארגון או המיזם.

למי השירות מיועד?

גופים ויזמים המעוניינים בהיכרות והבנה מעמיקה של השדה בו הם פועלים, בהרחבת שיתופי פעולה עם ארגונים מקבילים ומשיקים, בנגישות לשפה הממשלתית ובמיצוי הזדמנויות ממשלתיות, ביניהם:

 • עמותות/חל"צים
 • רשויות מקומיות
 • חברות עסקיות
 • קרנות פילנתרופיות

שלבי עבודה עיקריים

 • למידה מהירה של צרכי הלקוח ואפיון "השוק" הרלוונטי לבחינה
 • מתודולוגיית הGOVMAP אוספת נתונים עדכניים ממגוון מקורות מידע ציבוריים, לאור אפיון צרכי הלקוח
 • ניתוח איכותני מהיר או עמוק (לאור צרכי הלקוח) ויצירת מפת 'ניווט ממשלתי' 
 • גיבוש תובנות ואיתור הזדמנויות ממשלתיות להשפעה ו/או גיוס משאבים

מוצרי GOVMAP

 • GOVmap 360° – מיפוי מקיף וכולל של הפעילות הממשלתית (מדיניות ותקציבים) והאקוסיסטם האזרחי/חברתי בתחום ספציפי או רחב.
 • GOVmap 180° מיפוי ממוקד שדה המתרכז או במדיניות הממשלתית או בהבנת האקוסיסטם והממשק מול הממשלה בהקשר של תחום פעילות מסוים.
 • GOVmap.Mini – הנגשה של DATA BASE מקיף ולא מעובד או מיפוי ממוקד של תחום פעילות/ארגונים בהתאם לצרכים המידיים של ארגון.
 • GOV.balcony – סדנת למידה אסטרטגית הבוחנת את הארגון /יזם בהקשר השדה בו הוא פועל ומאפשרת לו ללמוד על פעילות ממשלתית ואזרחית הרלוונטיות לתחומו.
 • סדנת GOVmapסדנה יישומית המנגישה את הפלטפורמות השונות ומעניקה כלים שימושיים להבנת פעילות הממשלה והאקוסיסטם האזרחי.

לקוחות ממליצים

לאחרונה סיימנו תהליך מיפוי פעילות פוטנציאלית עם גורמי ממשל באמצעות חברת DNAidea. במסגרת התהליך נחשפנו למוצר החברה GOVMAP שעזר לנו רבות במיפוי השדות הרלוונטיים והשחקנים המשמעותיים בזירה האזרחית והממשלתית. התרשמנו מאוד, מהיכולת לפרוש בצורה מקצועית ונהירה את כל האפשרויות העומדות בפנינו בתחום הפעילות שלנו ובעיקר בעומק המידע שהכיל היבטים תקציביים, תוכניים ותפעוליים.
ניכר שצוות DNAidea למדו את השדה הרלוונטי ביסודיות ושלטו בכל מידע רלוונטי לתהליך. יתרה מזאת, כל שאלה או קצה חוט נמתחו ונשלפו מייד על מנת לשקף תמונה מציאותיות ומדויקת יותר. המשיכו לעשות חיל בטיוב החברה האזרחית ובקידום שיתופי פעולה בין מגזריים.

רון ברקאיסמנכ"ל מכון שחרית

השילוב של ידע נרחב (מבוסס נתונים) יחד עם הון אנושי ברמה הגבוהה ביותר הינו שילוב מנצח.
DNAIDEA מיפתה עבורנו ערוצים לשיתופי פעולה, צמיחה וגדילה עם גורמי ממשל ורשויות מקומיות, המיפוי מהווה עבורנו מורה נבוכים בכל מה שקשור לעבודה עם הממשל

אלי דרורמנכ"ל עמותת 'אופנים'

I have worked with Avi and his team at DNAIdea for almost a year to build an Israeli framework for my UK based start-up. They are a pleasure to work with and bring genuine expertise, efficiency, excitement and ideas. We could not have built what we have without them

Benji SilverstoneCo-Founder at Urbix

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל: Office@DNAidea.co.il