תהליך ייעוץ אסטרטגי ממוקד או רחב בו ׳עולים למרפסת׳ לטובת מיקוד אסטרטגי ופיתוח מענים אפקטיביים לאתגרים עמם מתמודד הארגון בעולם משתנה.

קצת רקע

"בני אדם אינם מגיבים למציאות כפי שהיא, אלא כפי שהם תופסים אותה" אמר אפיקטטוס (פילוסוף יווני מהאסכולה הסטואית). על כן, כדאי לנסות ולהתחקות אחר ההשערות הגלויות והסמויות שלנו בכל תהליך של יזמות ציבורית.

אתם חשים שהסביבה הבין-ארגונית שלכם משתנה מהר? מרגישים שהארגון שלכם נשאר מאחור? להביט מחדש על מודל העבודה שלכם?

"לעלות למרפסת" הוא מושג מתפיסת 'המנהיגות ההסתגלותית' של פרופ' רון חפץ ומרטין לינסקי מאונ' הרווארד בארה"ב. משמעותו היא לעצור ולכייל מחדש את 'המצפן הארגוני' ואת הנחות העבודה ביחס למציאות; לדייק את המקום של "הבית"הארגוני בתוכו הארגון פועלאל מול "המערכת" והסביבות הרחבות בהן הארגון שואף להשפיע, ולסמן את הנתיב הקריטי לשינוי – כי איך נשנה אם לא נשתנה? 

BALCONY- מה אנו עושים?

בשירותי Balcony אנו מציעים לכם מגוון תהליכים אשר יאפשרו לצוות המוביל בארגון עלייה 'למרפסת' על מנת לאתגר ולעדכן את החזון, השליחות, הערך המוסף הייחודי שאתם מייצרים, המודל הכלכלי, תפיסת הקהילה ותפיסת ההפעלה, לצד אפשרות לסימון יעדים אסטרטגיים חדשים ועדכון תכנית עבודה: הכל בהתאם לדופק ולמבוכה הארגונית בזמן נתון. 

שלבי עבודה עיקריים

  • תהליך מהיר או מעמיק המסייע להבין את הסביבה, מיפוי שחקנים ובעלי עניין רלוונטיים
  • עדכון החזון ואסטרטגיות הפעולה בהתאם לניתוח מקומכם במערכת
  • תכנון ההתארגנות הנדרשת ליישום כיווני הפעולה הרצויים, לטובת מימוש החזון

למי השירות מיועד?

לדרג הניהולי בארגונים וגופים הרוצים להכיר וללמוד על הסביבה המשתנה ו/או לבחון את המיקוד האסטרטגי שלהם מחדש, ביניהם:

  • משרדי ממשלה
  • עמותות/חל"צים
  • עסקים חברתיים
  • רשויות מקומיות
  • יזמים פרטיים

 

לקוחות ממליצים

המנטור ששילב בין פתיחות ויצירתיות לבין פרקטיות וישימות, דבר שיצר תחושה שיש מקום לכל הרעיונות המשוגעים שלי מצד אחד ומצד שני יש מקום לצמצם ולמקד לצעד הבא לקידום המיזם.
יצאתי הרבה יותר ממוקדת ועם תחושת מסוגלות לעשות ולהתקדם במיזם שלי

ספיר בן שטריתמנהלת קהילה, המכללה למדינאות

יצאתי מהסדנה עם דרך ברורה ועם כיוון ברור להתקדמות כולל הערכה תקציבית ראשונית. גרמת לי לשנות את צורת החשיבה ולהבין מה זה מעגל השפעה, איך מדייקים את המסר לאורך התהליך ובאיזה מהמורות לא כדאי להתנגש…אני משתמשת עד היום כבסיס בכל החומרים הראשוניים שהפקנו ביחד וחושבת שתוכל להיות גאה בחלק שלך בהפיכת שוברות שוויון מרעיון לתנועה פעילה ומתקדמת

נעמה זרביביו"ר שוברות שוויון

I have worked with Avi and his team at DNAIdea for almost a year to build an Israeli framework for my UK based start-up. They are a pleasure to work with and bring genuine expertise, efficiency, excitement and ideas. We could not have built what we have without them

Benji SilverstoneCo-Founder at Urbix

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל: Office@DNAidea.co.il